CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

1. Kullanıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (Ondört) gün içinde cayma hakkini kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için ayni süre içinde  alimagazalari.com müşteri hizmetlerine faks, e-posta veya iletişim bölümünde yar alan telefonlardan bildirimde bulunulması gerekir. Bu hakkın kullanılması halınde, teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur.

2. Kullanıcı, iade formu ile birlikte adrese teslimat yapan kargo ya da tedarikçi firma veya alimagazalari.com sevkiyatçısı ile ürünü ve ürün faturasını şirketimize ulaştırmalıdır. Ürün ve/veya fatura aslı gönderilmez ise, kullanıcıya bedel ve diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.

3. alimagazalari.com cayma hakkının kullanımı için gerekli şartlar yerine getirilmiş ise, ürün ve fatura aslının kendisine ulaşmasını takip eden 10gün içinde mal/hizmet bedelini, kullanıcıya iade eder. Kredi kartına yapılan iadelerin, kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır.

4. Ürün kusurlu olması durumunda iade koşulları, garanti koşulları bölümünde belirtilmiştir.

CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER:

1. Niteliği itibarıyla iade edilemeyecekhızla bozulma ve son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malları için cayma hakkı kullanılamaz.

2. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve “kullanıcı”ya anında teslim edilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.

3. Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda, cayma hakkı kullanılamaz.

4. Ayrıca, her türlü yazılım ve programlarında, DVD, DIVX, VCD, CD, MD, videokasetlerde, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) ile kozmetik malzemelerinde cayma hakkinin kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şarttır.

GARANTİ KOŞULLARI:

1.  alimagazalari.com, satılan ürünlere ilişkin herhangi bir garanti sorumluluğu altında bulunmamaktadır. Alınan ürünlerin garanti koşulları, tedarikçi firma olan ithalatçı/üretici firma tarafından sağlanmaktadır. Konu hakkında ürün yanında yer alan ürün kılavuzları üzerinden ya da ürün faturası ile gelen teknik destek danışma hattını aramak suretiyle bilgi alınız.

2. Ürün Kurulumu: Alınan ürün özel bir kurulum gerektirdiği takdirde fatura ile ayrıca belirtilen ürün teknik destek numaralarından bilgi alabilir, teknik destek görebilirsiniz. Kurulum ile ilgili özel durum ve istekler, Müşteri Hizmet Hattı telefonları ve e-mailindenalimagazalari.com’a iletilebilir.

3. Ürün kusurlu olması ya da arızalı olması durumunda, garanti koşulları kapsamında gerekli hizmeti, ürün faturanızla birlikte ürün teknik servislerine başvurmanız halinde, servis noktalarından alınabilir. En yakın servis noktasına ulaşmak için faturanız ile gelen ya da sitemizde ilan edilen numaraları aramanız yeterlidir. Garanti kapsamında ürün arızasının giderilememesi durumunda, ürünün yenisi ile değişimi/muadil başka bir ürünün temin edilmesi gibi konular ithalatçı/üretici firma sorumluluğundadır. alimagazalari.com, ithalatçı/üretici firma tarafından müşteriye verilen yeni/muadil ürünün tesliminde, gerektiği takdirde yeni evraklar tanzim etme ve/veya isteme, gerekli hallerde teslimat bedeli alma hakkını saklı tutar.”

MADDE 7 - SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ:

1.        “Satıcı”, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

2.        Haklı bir sebebe dayanmak suretiyle “satıcı”, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan, “alıcı”ya eşit kalite ve fiyatta mal/hizmet tedarik edebilir.

3.        “Satıcı”, mal/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, durumu, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan “alıcı”ya bildirir. ödenen bedel ve varsa belgeler 10 (on) gün içinde iade edilir. 

MADDE 8 - SöZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN öZELLİKLERİ:

Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dâhil satış bedeli,alimagazalari.com sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve işbu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

MADDE 9 - MAL/HİZMETİN PEŞİN FİYATI, VADELİ FİYATI, FAİZ VE öDEME PLANI:

1.        Mal/hizmetin peşin fiyatı ile yapılan vadeye göre fiyatı; siparişin “alıcı” tarafından onaylanmasından sonra gönderilen “bilgilendirme maili” ve ürün ile birlikte “alıcı”ya teslim edilen fatura içeriğinde mevcuttur.

2.        Vade farkı olarak uygulanacak faiz oranı, her yıl Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin belirlediği faiz oranından ve her halde %30’dan fazla olamaz.

3.        “Alıcı”nın, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda, “site”den seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, “alıcı” ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi, banka ile “alıcı” arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. “Alıcı”, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

4.        “Alıcı”nın diğer ödeme şekillerinden birini tercih etmesi halinde, “site”den seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir.

MADDE 10 - YENİ SİPARİŞİN İPTALİ

alimagazalari.com’ dan yeni verdiğiniz siparişinizi iptal etmek istediğinizde “Sipariş Takibi” bölümünden siparişlerinize bakınız. Sipariş listesi ekranda listelenecektir. Bu ekranda “Tedarik Aşamasında “gözüken siparişlerinizde bizimle iletişime geçerek verdiğiniz siparişi iptal edebilirsiniz. İptal ettiğiniz siparişleriniz muhasebe tarafından onaylandıktan sonra para iadesi yapılmaktadır. Yeni verdiğiniz siparişlerin iptal işlemini yapabilmemiz için siparişinizin kargoya çıkmamış olması gerekmektedir. Sipariş takibi bölümünde “Siparişiniz Kargoya Verilmiştir.” ibaresi bulunan ürünlerin sipariş iptalleri yapılamamaktadır.

MADDE 11 - TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI:

1.        “Alıcı”, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde, kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karsı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini “alıcı”dan talep edebilir. “Alıcı”, borcunun ifasında temerrüde düşmesi halinde, borcun gecikmeli ifasından dolayı “satıcı”nın uğramış olduğu zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

2.        “Alıcı”nın diğer ödeme şekillerinden birini tercih etmesi halinde, borcunun ifasında temerrüde düşmesi halinde, genel hükümler çerçevesinde, “satıcı”ya karşı sorumlu olacaktır.

MADDE 12 - YETKİLİ MAHKEME:

 

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek anlaşmazlıklarda, İstanbul mahkeme ve icra müdürlükleri yetkilidir.