Kargo Prosedürü

 

Kargo Prosedürü

- Ödeme Onayı ve Siparişin Hazırlanması

Sitemizden verilen siparişleriniz, alışveriş güvenliğinin sağlanması amacı ile bir onay aşamasından geçer.

·         Havale ve EFT siparişlerinde, ürün tutarının banka hesaplarımıza yansıması. Bu işlemin hızlanması için ödeme işleminin yapıldığına dair bilgilendirme yapılabilir

·         Kredi kartı ile verilen siparişlerde ise, ilgili bankanın online işlem tutarını onaylamasını takiben, ürününüzün teslimat süreci başlar.

.         Kapıda ödeme ile yapılan alışverişlerde Cep telefonu ve Adres bilgileri aranarak doğrulanır. Telefonla ulaşılamayan müşterilerimizin siparişleri, telefonla iletişim kurulana kadar beklemeye alınır. Ayrıca Kapıda nakit ödeme seçildiğinde sipariş tutarına ilave olarak 5TL hizmet bedeli ilave edilir.

Teslimat Süresi

·         Siparişinizin ödeme ve güvenlik onayının alınmasın sonrası; “farklı bir teslimat süresi” belirtilmemiş ise, en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilir.

·         Kargoya verilen ürünlerin teslimat süresi mesafeye bağlı olarak 1 ila 5 gün arasında değişebilir.

·         Siparişinizdeki ürünlerin tedarik süresinin uzaması ya da tedarik edilememesi durumunda size bilgi verilecektir. Tedarik durumunda sorun çıkan ürünlerde, ödemenin iptalini isteyebilir veya tedarik sürecinin tamamlanmasını bekleyebilirsiniz.

·         Cuma günleri saat 15:00’dan sonra verilen siparişler, ödeme bilgisinin onayını izleyen Pazartesi günü verilmiş kabul edilir. Resmi  tatil ve Bayram günlerine rastlayan siparişleriniz, ödeme bilgisini izleyen ilk iş günü  alınmış kabul edilir.

Kargo Bilgisi

·         Siparişinizin durumunu, “Siparişlerim” sayfasından takip edebilirsiniz. Siparişlerim sayfasında, sipariş durumunda “gönderildi”  yazan ürünleriniz kargo firmasına teslim edilmiş olunup, size bildirilen sipariş numarası ilgili kargonun sorgulama bölümünden takip edebilirsiniz

Kargo Paketini Nasıl Teslim Almalıyım?

·         Siparişiniz kargo görevlisi tarafından size ulaştırıldığında, teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız, kutuda bir hasar olması durumunda ise teslimatla ilgili hiçbir belgeyi imzalamadan, kargo görevlisine “hasar tespit tutanağı” hazırlaması yönünde uyarınız. Hasarlı paketi tutanak ile birlikte kargo görevlisine teslim ediniz.  Tarafımızdan size yeni ürün hemen gönderilecektir.

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi. Ne yapmalıyım?

·         Kargoyla teslimi yapılan bazı siparişlerin teslimatı faturaya göre düzenlenen Sevk İrsaliyesi ile yapılmakta olup faturanız ertesi gün tarafınıza gönderilmektedir.